KONST / Litografier / Färglitografi 11576069

nr 1157 6069

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Signerad och numrerad 46/310, Utsikt, ot Af Chapman, motivet: 53x36

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 22 januari 2018
kl 20:55:53

18/1 22:37:13 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren